Ο Στέλιος Ρόκκος, ο διαχρονικά σύγχρονος τραγουδιστής και τραγουδοποιός, παρουσιάζει μέσα από ένα δυναμικό music video το νέο του single «Πάει», που κυκλοφορεί από την Panik Platinum.
![](https://i0.wp.com/greeknights.net/wp-content/uploads/2024/03/unnamed-15.jpg?resize=618%2C618&ssl=1)
Το «Πάει» μεταφέρεται στις οθόνες μας με ένα black-and-white αισθητικής video, στο οποίο ο Στέλιος Ρόκκος εμφανίζεται να οδηγεί την αγαπημένη του μηχανή, αλλά και να τραγουδάει το «Πάει» πλαισιωμένος από την μπάντα του. Τη σκηνοθεσία έκανε ο Μενέλαος Βαλαχάς.
Το «Πάει» είναι ένα uptempo τραγούδι με ethnic reggae στοιχεία, στους γνώριμους ήχους του Στέλιου Ρόκκου που μας ξεσηκώνουν κάθε φορά. Τους στίχους έγραψε ο Θάνος Παπανικολάου και τη μουσική ο ίδιος μαζί με τον Μάριο Ψιμόπουλο, ο οποίος έκανε και την παραγωγή.
Παράλληλα με το νέο δισκογραφικό του βήμα, ο Στέλιος Ρόκκος «μαγεύει» το κοινό με τις live εμφανίσεις του στο «Posidonio», μαζί με τον Σταμάτη Γονίδη, κάθε Παρασκευή και Σάββατο.
Δείτε το video: